No tāda pavērsiena dzīve uz brīdi pagriezās par 180 grādiem. Ieslēdzam domāšanu — jāsauc policija. Jēga no tā tāda, ka policija iedod lapeli, kas dod tiesības aizbraukt ar beznumurainu auto līdz CSDD, lai saņemtu jaunu numura zīmi. Nu un, protams, ka tas ļoti palīdz policijas darbā atklāt noziegumus, noķert zagļus, padarīt dzīvi labāku un tml. blah, blah blah.

Izsaucu, gaidu. Nepagāja ne 4 stundas un bija klāt. Saprotams, ka policista kungi bija nemotivēti iesācēji, bet savu pienākumu godam pildīja — pierakstīja, fiksēja, ieprotokolēja. Darba gaitā apjautājos kas un kāpēc nodarbojas ar tādām it kā bezjēdzīgām zādzībām.

— Nu... vai nu šovakar kāds ar šo numuru uzpildīs pilnu bāku un nesamaksās, vai nu šinī brīdī ar šo numuru pāri robežai brauc kāds zagts auto, vai arī nedēļas nogalē kāds ar šo numuru dosies dragreisā. Vēl ir variants, ka kāds ir pievienojis jaunu eksemplāru savai auto numura zīmju kolekcijai, bet diez vai šis būs tas gadījums, jo kolekcijās parasti liek zīmīgus vai skaistus numurus.

Tika ierosināta krimināllieta par nodarīto zaudējumu Ls 24,00 — numura zīmes + bojātie stiprinājumi. Pēc kāda laika bija jāaizvazājas uz iecirkni sniegt «svarīgu informāciju» izmeklēšanai, vēl pēc kāda laika saņēmu vēstulīti, ka krimināllieta izbeigta un nekas netiks ne atgriezts, ne atrasts, ne kompensēts ne sodīts. Āmen. No tā varam secināt, ka numura zīmju zādzības varētu būt viegls un drošs «bizness», ja vien to vienkārši varētu pārvērst naudā. Ak jā — numura zīmju zādzību rezultātā radītos zaudējumus KASKO apdrošināšana nekompensē.

Numura zīmes parasti tiek stiprinātas plastmasas stiprinājumos. Numura zīmi var noņemt pāris sekunžu laikā bez nekādiem papildus rīkiem jeb tā sakot ar plikām rokām. Lai sevi pasargātu no šādas nebūšanas, numura zīmes vajag papildus nostiprināt. Labākais, ko šinī jomā esmu redzējis, ir speciālas kniedes, kas nopērkamas jebkurā celtniecības/amatniecības veikalā. Lai veiktu nostiprināšanu, vēl ir nepieciešams urbis un pats kniedējamais rīks, tāpēc šo procesu labāk uzticēt kādam (auto)amatniekam. Izmaksas tuvas 0, bet efekts graujošs — diez vai kāds centīsies nozagt piekniedētu numuru, ja turpat blakus ir gūzma ar viegli paņemamiem. Šādi papildus stiprinājumi saknē novērsīs arī nejaušu numura zīmes nozaudēšanu iebraucot kādā bedrē, peļķē vai tml.

Piekniedēta auto numura zīme