Atminos, ka ļoti līdzīga situācija bija arī izgājušajā gadā, kad saņēmu atgādinošo tālruņa zvanu — «mēs jūs mīlam un cienām, laiks atjaunot OCTA». Apjautājos vai mīlestības un cieņas izpausme materializējas ar zemākās cenas piedāvājumu, uz ko saņēmu atbildi, ka citādāk nemaz būt nevarot. Kā labticīgs pilsonis nekavējoties piekritu šādam piedāvājumam, jo termiņš arī jau pamatīgi spieda.

Iekšējā balss tomēr nedeva mieru, un OCTA meklētājā pārbaudīju, vai tiešām mana lojalitāte tiek vērtēta ar zemākās cenas piedāvājumu. Un izrādījās, ka citādāk var būt un kā vēl. Tas man nu nemaz vairs nešķita ne jauki, ne labi. Kautrīgi norādīju laipnajam aģentam: «Izskatās tomēr tā nebija taisnība, ko teicāt pa tālruni, ka šis piedāvājums ir ar zemāko pieejamo cenu», un norādīju atbilstošo saiti. Uz ko saņēmu kvalificētu atbildi — «... ļoti atvainojos, bet uz to brīdi, kad es pārbaudīju konkurentu prēmijas, norādītā prēmija nebija pieejama, iespējams, notika tarifu maiņa. No mūsu standarta prēmijas es piešķīru ļoti lielu atlaidi -15%, lai mans piedāvājums uz to brīdi būtu labākais». Jāā... kādus tik jokus dzīve neizspēlē, lai ieriebtu pastalniekam un nomelnotu tādu godavīru kā apdrošināšanas aģents. — Nesaprotamā kārtā konkurenta prēmija tieši uz pārbaudes brīdi nebija pieejama, un jau pāris dienu laikā pēc polises iegādes notika tarifu maiņa.

Gads aizskrēja kā ar spārniem un atkal spēlējam to pašu spēlīti. A — Aģents, P — Pastalnieks.
A: Nosūtu OCTA piedāvājumu. — Lojāliem klientiem piedāvājumi vienmēr labāki.
P: Ņemot vērā pagājušā gada grābekli, šogad cenas salīdzināju pats. Un zināt ko? - Man kā pilnīgi nelojālam cilvēkam no ielas to pašu polisi citi piedāvā pa zemāku cenu. ... Kā tad tā? Kaut kas tanī visā man nešķiet pareizi...
A: Ir tā, ka mēs pat necenšamies konkurēt cenas ziņā. ... Jums ir visas tiesības izvēlēties. ... Centīsimies vēlreiz izvērtēt cenu.
...
Pārskatījām piedāvājumu, nosūtu daudz labāku cenu.
P: Cita lieta!

Kaut kāds cirks. Būtu labāk izlaiduši treļļus par augsto lojalitātes vērtēšanu, bet uzreiz devuši normālu piedāvājumu. Aiztaupītu laiku gan sev, gan muļķa pastalniekam.