Dilong-Dance-Mat.png

To pieslēdz pie datora, dators spēlē mūziku un rāda kurā brīdī uz kuru bultiņu jāuzkāpj. Īsāk sakot jautri.

Ja spļauj virsū licencēm autortiesībām un tamlīdzīgām bargām lietām, vai arī tās stingri ievēro, un ir samaksāts par visu par ko vien jāsamaksā, tad parasti uz mājas datora ir kāds jaunāks vai vecāks Windows. Piespraužam paklājiņu pie datora, instalējam programmatūru (StepMania) no paklājiņam pievienotā diska, un dzīve normāli rit savu gaitu. Citādāk ir ar Linux. Piespraužam paklājiņu — tas nestrādā, instalējam programmatūru ierastajā veidā — tā neinstalējas.

Tad kāpēc gan vispār lietot Linux? — Tāpēc, ka tam nav vīrusu, ar to var darīt tādas pamatlietas, kā sērfot internetā, klausīties mūziku, skatīties filmas, spēlēt Solitairi un radīt Wordam un Excelim ļoti līdzīgus dokumentus. Turklāt tas viss ir pilnīgi likumīgi, un par to nav jāsamaksā ne santīma. Tā sacīt nevajag ne spļaut, ne maksāt. Ļoti vilinoša pakete likumpaklausīgam pastalniekam.

Tas labi, bet ko iesākt ar tikko nopirkto deju paklājiņu? — Piepirkt klāt datoru ar Windows vai salocīt un nolikt visaugstākajā plauktā? Lēnām pār tiltu! Neliela roku veiklība un ģimenē atkal valdīs miers un saticība!

1) Ja vēl nav uzinstalēts, tad vispirms instalējam Wine. Ir tāda programmiņa Linuxā, kas spēj darbināt visai daudzas Windows programmas.
2) Kopējam instalācijas CD saturu uz cieto disku.
3) Un tagad vissvarīgākais — uzkopētajam instalācijas *.exe failam uzliekam atļauju to izpildīt kā programmu. T.i. ejam uz faila Permissions un pieliekam ķeksi pie Allow execute file as program.

Tālāk viss kā ar Windows — instalējam programmu, startējam to ar uz darbvirsmas izveidoto ikonu, dejojam un priecājamies.