Neko darīt — it kā brīdināts tiku, nāksies vien šo krupi dažu latu vērtībā norīt. Tā kā man lieku latu maksāt nav nekādas vēlmes, iereģistrējos pakalpojuma sniedzēja mājas lapā par elektroniskā rēķina saņemšanu, par ko uz ekrāna saņēmu apstiprinājumu «Jūsu pieteikums pieņemts». Un šī epizode nebūtu emuāra vērta, ja vien... pēc kāda laika pastkastē nebūtu iekritusi vēl viena rēķina izdruka ar pieskaitītu papildus latu.

KVP!? (Kāda vella pēc!?) Es taču veicu reģistrāciju noteiktajā kārtībā, lai saņemtu rēķinu e–pastā! Ja jau reģistrācijas forma tiek ignorēta, rakstu to e–pastā tiešā tekstā ar uzsvērtiem pāris lūgumiem:


Lūdzu,
1) Sūtiet rēķinu e–pastā saskaņā ar iepriekš iesniegto pieprasījumu!
2) Veiciet pārrēķinu par Ls 1 kuru esat piestādījuši par rēķina izdruku pēc tam, kad tika iesniegts pieteikums sūtīt rēķinu elektroniski!


Kā rāda pieredze, šis Internet pakalpojuma sniedzējs, tāpat kā daudzi citi uzņēmumi, pret e–pastiem ir visai imūns, tāpēc to vēl ir jānostiprina ar telefona zvanu.

— Vai esat saņēmuši e–pastu no tā un tā par to un to?
— Nē tādu neesam saņēmuši.
— Vai est saņēmuši on–line pieteikuma formu?
— Nē, tadu arī neesam saņēmuši. Kad jūs to aizpildījāt?
— Kā gan lai es to atceros? Jūs savu sistēmu neesat apgrūtinājušu ar apstiprinoša e–pasta nosūtīšanu. Aptuveni pirms pāris nedēļām.
— Vai varat nosūtīt e–pastu vēlreiz?
— Protams, ka varu. Bet vai iepriekšējais e–pasts netīšām nav nofiltrēts kā spams?
— Ak, jā e–pasts ir pie spama! Ziņošu grāmatvedei lai sūta rēķinu e–pastā un atskaita Ls 1.

Atliek vien cerēt, ka viss tā arī būs...

Un ko no tā visa mēs varam mācīties?
1) On–line formas bez apstiprinoša e–pasta nav uzticamas.
2) Ja vēlamies būt pārliecināti, ka e–pasts tiks izlasīts, ir jāveic kontrolzvans.
3) Ja vēlamies, lai pieteikums tiešām tiktu izpildīts (piem. līguma pārtraukšanas gadījumā), ieteicams lūgt rakstisku apstiprinājumu par tā saņemšanu.

Neskaidrs tikai, kāpēc nepietika ar formas aizpildīšanu, lai viss notiktu tā kā tam būtu jānotiek? Kāpēc man vēl bija jāzaudē laiks, lai rakstītu papildus e–pastu un veiktu kontrolzvanu?